Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Eğitim

Taşımalı Eğitim İçin Tehlike Çanları Çalıyor!

Taşımalı eğitim son yıllarda pek çok sorunu birlikte getirmektedir.  Bu sorunlara ise devletimiz tarafından önlem alınmaktadır.

Taşımalı Eğitim İçin Tehlike Çanları Çalıyor!

Taşımalı eğitim ülkemizde 2000’li yıllardan önce varola gelen bir uygulama.  Bu uygulama neticesinde milyonlarca öğrenci taşımalı eğitimden faydalandı. taşımalı eğitim kapsamında taşınan öğrencilere aynı zamanda devletimiz tarafından ücretsiz bir şekilde yemekte verildi. Bu taşımalı eğitim ve yemeğin tabii ki devletimize milyarlarca  liralık masrafı oldu. Taşımalı eğitim beraberinde pek çok sorunu da birlikte getirdi. Belki de en önemli sorunlardan bir tanesi köy okullarının kapatılması oldu. Taşımalı eğitimin yapıldığı köylerde öğrencilerimiz ilçe merkezlerindeki okullara gitmeyi tercih etti. Bu tercihin sonucunda köy okulları birer birer kapandı.

Peki taşımalı eğitimin handikapları sadece bunlar mı? Pek çok haber kanalında taşımalı Eğitim yapan arabaların kaza yaptığını görmüşsünüzdür.  Bu kazalar sonucunda öğrencilerimizin bazıları yaralandı ve maddi hasar meydana geldi. Burada öğrencilerimizin can güvenliği önceliğimizdir.

Köy Okullarının Fiziksel Alt Yapısı Düzeltilmeli

2019-2020 eğitim öğretim yılında eğer köylerimizde dolmuş güzergahı varsa bu köylerdeki taşımalı eğitim kaldırıldı.  Bu uygulama sonucunda ise taşıma yapılan merkez sayısında azalma oldu. Bunun sonucunda taşımalı eğitimin devletimize vermiş olduğu maddi külfet bir nebze de olsa azaldı. Bizim önerimiz ise köy okullarındaki okulların fiziksel yapısının düzeltilmesi ve köy okullarının her zaman iyi öğrenciler mezun edebilmesidir.

2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!