Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Kitap Özetleri

Yalancının Mumu Aşkla Söner Kitap Özeti Mehtap Soyuduru Çiçek

Edebiyat severler Mehtap Soyuduru Çiçek ‘in yazmış olduğu Yalancının Mumu Aşkla Söner kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Mehtap Soyuduru Çiçek Yalancının Mumu Aşkla Söner Kitap Özeti

Yalancının Mumu Aşkla Söner” 2019 yılında Yediveren Yayınlarından çıkan 344 sayfalık bir kitap. “Yalancının Mumu Aşkla Söner” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Mehtap Soyuduru Çiçek tarafından kaleme alınmış. “Yalancının Mumu Aşkla Söner Özeti”ne baktığımızda ise haciz memurları kapısında beklerken gönlünü karizmatik ve başarılı bir psikoloğa kaptıran Funda’nın yalanlarla örülü ağın ortasında çırpınışlarının anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

güneşim elinde kiraladığı kitap, kasanın başına kadar gelip de kara kara düşünmekte olan beni şöyle bir dürttü. Sesi ile dür­ten nadir insanlardanmış meğer kendisi, sanki parmağı otur­duğum yerden değmiş gibi bana nasıl bir fırladıysam yerim­den aptal gözlerimi kırpıştırıp leyla oldum karşısında. Sanki o benimle konuşmamış, ona bir cevap vermem gerekmiyormuş ve oturduğum yerden malum yerime batan münasip dikenler bilincimi delmiş gibi uzun uzun ona bakmaya devam ettim.

“Merhabalar, kitabınızı geri getirmiştim Funda!” adımı unutmadığı yetmediği gibi bir de adımla seslenirken bana siz diyecek kadar kibar olan güneşim benim ayağa fırlarken de­virdiğim sandalyenin çıkardığı gürültüyle birkaç adım geriledi. Sandalyeyi kaldırmak üzere arkamda hareket eden İbo’dan baş­kası değildi ancak bunu hemen ayırt etmem mümkün olmadı.

“İyi misiniz?”

İyi miydim? Haciz memurları, hayalimde sürekli kendimi ölüm mertebesine layık bulmam, çocukluğumda bile bile la­des dediğim ve kaçırdığım uçan balonlarım… Bana kim balon gibi saçma bir oyuncak almıştı ki zaten? Bir günlük ömrü bile olmayan oyuncağa para harcayan atalarım bugünkü hâlimin müsebbibidir. Yanlış harcama yöntemleri, tasarruftan uzak ha­yat tarzı ve çocuk şımartmak uğruna avucundaki bozuklukla­rı hiç eden ebeveynim. Kabul ederim ki babam yufka yürekli olmayan ancak en az benim kadar fakir bir adamdı. Fakirden doğdun da zengin dede ne geziyor hayalinde be Funda? Sen de uçuyorsun işte, gökyüzüne yükseldikçe oksijenin azalıyor. Ne olacaksın kızım, eninde sonunda ciğerlerinle birlikte sen de patlayacaksın! “Funda?” adımın yakıştığı yanık sesi… Sesi­nin yanık değil de şöyle hafiften buğulu, üstü örtük bir tınıya sahip olduğunu söylemek daha doğru olacak. MFÖ grubunun Mazhar’ı gibi. Benzetme sanatının “gibi” edatına kurban olayım, iyi olana benzetildikçe hepsi Cihana feda olsun. Cihan Ayman demeli, daha havalı!

Mehtap Soyuduru Çiçek’ in kaleme aldığı Yalancının Mumu Aşkla Söner tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close