Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Burçlar / 2018 Yılında Burçları Neler Bekliyor

2018 Yılında Burçları Neler Bekliyor

Sponsorlu Bağlantılar


2018 Yılında Burçları Neler Bekliyor

ASTROLOJİ BİR FALCILIK ARACI DEĞİLDİR. Geçmişi açıklayan, şimdiyi tanımlayan ve geleceği dizayn etmek için araçlar sağlayan sofistike bir semboller sistemidir. Astroloji ruh için bir GPS, döngüleri anlamamıza yardım eden bir yol haritasıdır. Astroloji, Özgür İrade Baba ve Kader Ana’nın mest edici, tutkulu ve karmaşık ilişkisinin kızıdır.

Kutsal bedenler yaratılış olan birliğin parçalarıdır. Yörüngelere, geçişlere ve gezegenlerin açılarına bakarak kendimizi daha iyi anlayabiliriz. Her şey birdir. Yıldızlar ve gezegenler bizi etkilemez, ancak hayatlarımızla ilişkilidirler. Onlar hayatlarımızı yansıtan dev monitör ve ekranlardır; tıpkı bizim varlığını onlara yansıtan küçücük pikseller olduğumuz gibi. “Bütün parçaya, parça bütüne benzer,” der simyacılar; ve gerçekten yukarılardaki dünyalarda her ne vuku bulursa burada ve şimdide aynalanır.

Umarım bu sayfalar 2018 yılında dümen tutarken ve kutsal köpeğinizi yürüyüşe çıkarırken size kozmik bir harita olarak hizmet eder. Lütfen Güneş burcunuzdan daha fazlası olduğunuzu hatırlayın. Çizelgenizde bir ay burcu, bir yükselen ve birçok başka gezegen var. Bununla birlikte burcunuz sizin spi- ritüel kabileniz. Yerel ya da milli gazetenizi nasıl okuyorsanız kendi “yerel spiritüel haberlerinizi öğrenmek için de burcunuz hakkında okumalısınız. Ama lütfen sadece kendi burcunuzla ilgili beklenenleri detaylandıran kısmı değil 2018’in genel trendlerini açıklayan girişi de okumak için zaman ayırın. Girişi okumak size 2018’in, Köpek Yılı’nın daha derin ve daha iyi bir anlayışını verecektir.

2018 Yılı Bizlere Neler Getirecek

patlamaya hazır bir yıl olmayı vaat ediyor. Ne sakin ne de huzurlu. Sakin kalamayan, parkta uzun yürüyüşlere gereksinim duyan hiperaktif bir köpek gibi. Bu, Köpek Yılı’nda yaşanacaklara bakmanın optimistik ve sevimli bir yolu. Genelde dört olmasına karşın beş tutulmamız, üç Merkür retromuz, ama aynı zamanda iki aylık (26 Haziran – 27 Ağustos) Mars retromuz ve Venüs retromuz (6 Ekim – 16 Kasım) var. Bunları daha da karmaşıklaştırmak için son Merkür retrosu, tam olarak Venüs kendi retro hareketini tamamladığı gün başlıyor. Bu, iki aydan fazla süren karmaşıklık ve düzensizlik demek. Ayrıca bu yıl ikinci tutulma tam olarak Çin Yeni Yılı’na (15 Şubat) denk düşüyor. Ne zaman bir tutulma bir doğum gününde ya da yeni yılın başlangıcında gerçekleşirse bu o yılı çok daha istikrarsız yapar. Tüm bunların üstüne, yıl dolunayda başlıyor. Dolunayda bir şeyin bitmesi başlamasından daha hayırlıdır.
Eğer 2018 Köpek Yılı’ysa burada söz dinleyen bir finodan değil bir pitbuldan bahsediyoruz.

2018 Sayılar Hikâyeler Anlatır

Birçok dilde, “sayı” kelimesi “hikâye” kelimesiyle aynı kökü veya kökeni paylaşır. İngilizce’de, muhasebecime (accountant) sayılarımın hesabını tutmasını söyleyebilir ve ortağıma işte neler olduğunu (ıaccount) anlatabilirim. İspanyolca’da garsondan hesabı (la cuenta) isteyebilir, aynı zamanda bir hikâye anlatabilirim (contar). İbranice’de, sayıya mispar denir (kökü SPR) ve bir hikâyeye sipur (aynı kök). Birçok dilde gömülü bu eski gerçekler sayıların sadece nicelikle değil nitelikle de ilgili olduğunu gösterir. Sayılar bir hikâye anlatırlar. Bu tabii ki nümerolo- jinin temeli. 2018 (2+0+1+8=11) toplandığında 11 eder. Genelde nümerolojide 9’dan büyük sayıları indirgeriz. Örneğin 2017 toplandığında 10 eder ve sonra 10’u l’e indirgeriz çünkü 1+0’m değeri l’dir. Ancak 22 ve 11 gibi bazı sayılar vardır indirgemediğimiz. Bunlara Mastır Sayılar denir ve oldukça fazla sembol taşırlar.

11 iki tane l’den oluşur. Museviliğin mistik öğretisi Kabba- la’da yaratılışa Tanrı’nm aynadaki görüntüsü olarak bakılır. Bir diğer deyişle Tanrı bizi kendi suretinden yaratmıştır. Bu yüzden 11, l’in aynada kendine bakışıdır. 11, l’in 1 üzerine yansımasıdır. Kendinizi aynaya bakarken hayal edin. Gerçekte sizden sadece bir tane var, ama yanınızda duran biri iki görüntü görür: siz ve yansımanız. 11 bize her şey çeşitli ve farklı görünse de gerçekte sadece Bir olduğunu öğretir. 11, kendine bakmak olduğu için en gizemli ve sezgisel numara olarak kabul edilir. Bu yıl hepimize bir iyilik yapın. Sezgilerinize güvenin!

Ancak haydi ll’e daha yakından bakalım. Gördüğünüz gibi iki tane l’den oluşur, bu da dualiteyi işaret eder. 11, 2’yle bağlantılıdır, bu nedenle de ilişkilerle – Sen ve Ben. 2018 ilişkiler ve aşk için çok önemli bir yıl. Birçoğumuz iş ve/veya hayat ortaklıklarımızı yeniden değerlendireceğiz. Bu yıl hayat arkadaşlarımızın dikkatle inceleneceği ve yeniden değerlendirmeye alınacağı bir yıl. Özellikle tutulmalarda (31 Ocak, 15 Şubat, 13 Temmuz, 27 Temmuz, 11 Ağustos), Mars retrosun- da (26 Haziran – 27 Ağustos) ve Venüs retrosunda (6 Ekim – 16 Kasım) birçoğumuz ayrılıklar yaşayacak. Fakat aynı zamanda birçoğumuz da eski partnerleriyle yeniden birleşecek ya da yenilerini bulacak. Heyhat, bazıları hem ayrılacak hem de yeni bir aşk bulacak. Sebebi dört katmanlı:
Tutulmalar her zaman süreçleri hızlandırır ve 2018’de fazladan bir tutulmamız var, daha ziyade aşkın burcu olan Aslan’da. 27 – 28 Temmuz’daki tutulma ise Kudüs’teki tapmak zamanından beri kutlanan, büyük sevgi günü olan Tu BeAv’a denk geliyor.

Bu yıl hem Venüs (sevgi gezegeni) hem de Mars (tutku ve kavga gezegeni) retroda. Birçok ayrılık ve çekişme retro hareketleri sırasında meydana gelir.

2018’in nümerolojisi (11 ve 2) ilişkilere ve “bana karşı sen” ya da “benimkine karşı seninki” ve “bana karşı biz” zıtlıklarına faal bir odak verir.

Çin astrolojisinde, 2018 Köpek Yılı’dır (15 Şubat’ta başlar). Köpeğin insanlarla ilişkisi diğer tüm hayvanlarla olandan daha uzun ve daha derindir. Araştırmalar köpeğin evcilleştirilen ilk hayvan olduğunu gösterir (bazı çalışmalar kendi kendilerini evcilleştirdiklerini ifade ediyor). Partneriniz ya da sevgiliniz sizi evcilleştirmeye ve uslu, evcil bir yavruya dönüştürmeye çalışırsa şaşırmayın.

Sonuçta 2018, bir mastır sayı olduğu için bir mastır yıldır. Her köpeğin bir alfaya ya da mastıra ihtiyacı vardır. İlişkileri çekebileceğiniz, ahenk içine alabileceğiniz ve anlayabileceğiniz bir yıl bu. Bu ilişkiler aşk, iş ya da serbest zaman (yoga, hobi, bisiklet ya da alışveriş partneri) olabilir. Ek olarak bu yıl size hayatınızın bazı (ya da birkaç) alanında mastır olma fırsatını sağlamaya yeterli. Bu yıl, alıştırma yapmak, tekrar etmek, disipline girmek, prova yapmak ve 10.000 saatlik uzmanlığınızı (mastırınızı) tamamlamak için. Yıl sonunda aynaya baktığınızda, tıpkı l’in ll’de yaptığı gibi, büyümüş, değişmiş ve kendinizi geliştirmiş olduğunuzu göreceksiniz. Ama unutmayın ki mastır olmak için “Dark Forest”ı geçmeniz, “Underworld”ün içine dalmanız ve vahşi yaratıklarınızı, içinizdeki “white-walker”ları1 evcilleştirmeniz gerek.

2018 Yeni Yıl’ın Niyeti – Ne Zaman ve Neden

Yeni Yıl bu gezegendeki tek gerçek kutsal bayram. Tek mutlak kutsal gün. Noel, Ramazan, Hanuka, Vesak, Utsava, Yule, vb. kültürel olarak göreceli kutsal günler – yani koşullu ve bu yüzden inanç, din ya da bölgeyle sınırlı. Yeni Yıl tüm dünyada ateistlerce de, inananlar tarafından da kutlanan tek kutsal gün.
Şehirlerin anası İstanbul’da öğretmekten dolayı çok şanslıyım ki 500 yıldan fazladır büyük bir çoğunluğu Müslüman.

Ama Yeni Yıl akşamı, caddeler parlak festival ışıklarıyla ışıldar, ağaçlar LCD’lerle donatılr. İsrail’de, geneli Musevi olan ailem ve arkadaşlarım da Yeni Yıl’ı kutlar ve geleneksel gece yarısı geri sayımına sadıktır. Los Angeles’taki genelde Hıristiyan olan arkadaşlarım da Yeni Yıl’ın gelişini kutlar. Genelde Budist olan Hong Kong’daki arkadaşlarım da birbirlerinin Yeni Yılı’nı kutlarlar. Aslında bu güzel festival dünyanın her yerinde bir sarılma ve öpücükle kutlanır. Ne güzel bir bayram! Yeni Zelanda’dan Norveç’e, Japonya’dan ABD’ye, Finlandiya’dan Arjantin’e gerçek bir dünya kutlaması. Gezegenin neresinde olursanız olun siz, arkadaşlarınız ve aileniz, cep telefonunuz ve bilgisayarınız büyük bir patlama ve sıçramayla 2017’den 2018’e geçecek. Muhtemelen Yeni Yıl gezegendeki en popüler kutlama ve bir geri sayımla 10, 9, 8…1 ve bir öpücükle mühürlenmesi ne kadar güzel! Pratikte nümerolojik bir ritüeli, tüm 10 arketipi çağırıp bir sarılma ve bir öpücükle dudakları birleştirmek. Bazen, biz insanları çok seviyorum… Janus, geçitlerin roman tanrısı ve Ocak’ın adaşı, Yeni Yıl için mükemmel bir sembol. Tanrı’nm sureti gibi Yeni Yıl akşamını bilincimizi 2017’nin değerlendirmesini yapmak ve 2018’de deneyimlemek istediklerimizi gözümüzde canlandırmak üzere böleriz. 1 Ocak bir enerji girdabıdır. Bu nedenle 1 Ocak’ta, 2018’de odaklanmak istediklerinizi temsil eden birkaç sembolik harekette bulunun. Yılın ilk günü, ocak ayının ilk haftası da aynı şekilde, daha sonra duymak istediğiniz melodileri çaldığınızda, önünüzdeki yılın bir uvertürüdür. Örneğin, Yeni Yıl niyetiniz aşkla bağlantı kurmaksa o zaman yılın ilk günü ya da haftası ilişkileri temsil edecek bir şey yapın. Eğer yeni bir diyetse 1 Ocak’ta sağlıklı beslenin.

Yeni Yıl niyetinizin ne olacağına karar vermek için en iyi zaman 31 Aralık’tır (eğer fazla sarhoş değilseniz) ve bu niyeti derinlemesine düşünmek için de en iyi zaman 1 Ocak’tır (eğer akşamdan kalma değilseniz). Ama süreci tam anlamıyla başlatmak için ilk Yeni Ay’dan sonraki güne, yani 16-17 Ocak’a kadar, dünyanın neresinde olduğunuza göre değişir, bekleyin. Aynı zamanda dileklerin burcu Kova’nm yeni ayında, 15 Şubat’ta başlayan Çin Yeni Yılının enerji dalgalanmasında kullanabilirsiniz.

0
like
1
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. Sayın yetkili, bu astrolojik değerlendirmeyi kim yaptı merak ediyorum…Ve mümkünse iletişime geçmek istiyorum. İnanılmaz bir yorum…Mümkünse danışmanlık almak isterim,
    sevgi ve selamla,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir