Ana Sayfa / Türküler / Türküler

Türküler


Türküler

Türküler belli bir ezgi eşliğinde söylenen anonim halk şiirinin en önemli nazım biçimlerindendir. Türküler Anadolu insanının sevinçlerini, üzüntülerini, acılarını dile getirir. Türküler‘in her biri ayrı bir acıyı, sevgiyi, özlemi, aşkı anlatır. Onlar eşi benzeri olmayan ezgilerdir.

Türküler” Türklere özgüdür. Türkü kelimesinin köküne baktığımız zaman “Türk” kelimesini görürüz. Türklerin yaşamış olduğu her şey ezgi olarak türkülerde hayat bulur.

Evvel cevap ekibi olarak türkülerin hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Siz değerli takipçilerimiz için yaklaşık 400 türkünün hikayesini, sözlerini, notalarını derledik. Bu derleme esnasında özellikle en çok bilinen, halkın en çok sevdiği türküleri bir araya getirmeye çalıştık.

Sitemizdeki türküleri derli toplu bulabileceğiniz bir yayın oluşturduk. İstedik ki okuyucularımız aradıkları türküleri rahatlıkla bulabilsinler. Alfabetik sıraya göre türkülerimizi sıraladık. Eğer siz de buraya eklememizi istediğiniz türkülerin hikayesi, sözleri, notası varsa bize yazın biz de sitemizde yayınlayalım ve bu yayınımıza ekleyelim.

A

B

C

Ç

D

E

F

G

H

I

İ

K

L

M

N

O

P

S

Ş

T

U

Ü

V

Y

Z

Umarız ki hazırlamış olduğumuz Türküler yayını siz değerli takipçilerimiz tarafından okunacak, beğenilecek ve paylaşılacaktır. Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir